/Files/images/DSC_4777.JPG

Миронко-Очерет Зинаида Викторовна - заведующая отделом, преподаватель по классу бандуры.

/Files/images/IMG_0332Lа.jpg

Тищенко Ирина Григорьевна - преподаватель по классу гитары.

/Files/images/DSC_4254.JPG

Емельяненко Лариса Леонидовна - преподаватель по классам гитары и домры.

/Files/images/егоров егор олегович баян акардеон.jpg

Егоров Егор Олегович - преподаватель по классу баяна и аккордеона.

/Files/images/Чубенко ирина юрьевна баян.jpg

Чубенко Ирина Юрьевна - преподаватель по классу баяна и аккордеона.

/Files/images/Зорова майя романовна цимбалы.jpg

Зорова Майя Романовна - преподаватель по классу цимбал.

/Files/images/QKzUfH7dpks.jpg

Бабенко Яна Владимировна - преподаватель по классу гитары.

/Files/images/vCkyqmCWYIo.jpg

Трикозюк Константин Сергеевич - художественный руководитель и дирижер оркестра народных инструментов им. В.А. Комаренко, преподаватель по классу балалайки.

/Files/images/Народний.jpg

Відділнародних інструментіврозпочав роботу у 1924 році, паралельно з відкриттям школи. Перший директор та засновник відділу – Комаренко Володимир Андрійович – відкрив класи оркестру, гітари та гармоніки. На той час він вже був досвідченим керівником першого в Україні домрово-балалаєчного оркестру та знавцем викладання на народних інструментах.

У різні роки відділом завідували Володимир Комаренко, баяніст Іван Дмитрович Горошко, Володимир Іванович Боков (1959-2000), а з 2000 року викладач домри і гітари – Тищенко Ірина Григорівна. Протягом останніх десяти років відділом завідує Миронко-Очерет Зінаїда Вікторівна.

Сьогодні у нас працює дев’ять спеціалістів з незакінченою та повною вищою освітою. Діти навчаються грати на гітарі, домрі, бандурі, баяні, акордеоні та цимбалах. У 2016 році відкрито клас балалайки.

З початку існування відділ народних інструментів спрямовував роботу до благородної мети – відкривати дітям чисте джерело духовності свого народу, пробуджувати любов до народної, класичної, сучасної музики і пісні, а особливо - до колективного музичення. Саме спільна гра, де у кожного є своя партія, допомагає дітям відчути особисту значимість, розкрити у повній мірі свій талант та підкреслити індивідуальність.

На відділі працює шість творчих колективів: оркестр народних інструментів, ансамблі домристів гітаристів, бандуристів, баяністів-акордеоністів, а також різні змішані ансамблі малих форм.

Головне місце серед них посідає оркестр народних інструментів ім. Володимира Комаренка. В ньому грають кращі учні школи, випускники, майже всі викладачі народного та струнно-оркестрового відділів. Для виконання сольних партій запрошуються студенти та викладачі вищих навчальних закладів, а також артисти театрів. Художній керівник, диригент та ініціатор творчих ідей - Яна Володимирівна Бабенко,- прекрасний спеціаліст, глибока творча натура, обожнює дітей та закохана в музику.

За високі досягнення колектив неодноразово нагороджувався почесними грамотами і подяками районної, обласної та міської адміністрації, має безліч кубків, призів та дипломів.

У 2004 році на відділі народних інструментів вперше в історії школи було відкрито клас бандури. З того часу цей чудовий український народний струнно-щипковий інструмент викладає Миронко-Очерет Зінаїда Вікторівна. На сьогодні ми маємо найчисельніший клас у Харківській області.

Вже з першого класу всі учні із задоволенням грають в молодшому ансамблі «Веселі кобзарята» та старшому «Новоселівські дзвіночки»

Тут виховується вже друге покоління юних бандуристів. Колектив - постійний учасник міських і шкільних заходів, переможець конкурсів і фестивалів.

Найяскравіша зірочка класу – Дар`я Кривошапченко – переможниця безлічі конкурсів і фестивалів. Вона прославила нашу школу по всій країні, і навіть за її межами.

Зараз Дар`я – студентка Харківського музичного училища ім. Б.Лятошинського.

Гордість та надія класу сестрички Ткач Оля та Аня, Настя Первякова, Мар’яна Александрова та інші дітки.

Клас бандуристів - велика і дружна родина. Разом з батьками ми проводимо тематичнівечори, концерти, відвідуємоконцертикращихбандурнихколективів і солістів, здійснюємо поїздки на конкурси, виготовляємо костюми, сценічніреквізити тощо.

Історія классу домри розпочинається разом з історією школи. Спочатку домристів готували як артистів оркестру, а вже пізніше і як сольних виконавців.

Крім Володимира Комаренка в школі домру викладали: Володимир Тимофійович Коник (1964-1965рр.); Матвєєва Любов Йосипівна (1969-1974 рр.), яка донедавна працювала викладачем класу домри ХДАК; Тетяна Михайлівна Пивоварова (1982-1990рр.); Мельникова Любов Миколаївна – викладач-методист ХМУ ім. Б.Лятошинського; Тищенко Ірина Григорівна, нині заступник директора з навчально-виховної роботи нашої школи.

З 1994 року викладачем по класу домри і гітари працює талановитий педагог і прекрасна людина Ємельяненко Лариса Леонідівна.Закохана у дітей і свою справу, вона активно підвищує свій професійний рівень, постійно впроваджує нові форми роботи, багато виступає з учнями на конкурсах, фестивалях та концертах різних рівнів . З 2005 року успішно керує ансамблем домристів «Веселка» та іншими змішаними колективами.

Кращі учні класу: Шевченко А.,Дзюба Д., Харів І. -багаторазові переможці конкурсів та фестивалів.

Клас гітари також бере початок від дня заснування школи. Протягом багатьох років викладачами працювали: Аргунов Валентин Олександрович (1976-1996); Алейнікова Лідія Вікторівна (1993-2002); Кривенко АмаліяВолодимирівна (1992-1993,), нині доцент кафедри теорії та мистецької освіти ХНПУ ім. Г.Сковороди та інші.

Зараз провідним спеціалістом класу гітари є висококваліфікований викладач, інтелігентна та завжди елегантна Тищенко Ірина Григорівна.

Кращі учні класу: Мициков Кирило, Коваленко Сергій, Ростовська Таня, Губарєв Євген, які неодноразово ставали лауреатами і дипломантами багатьох конкурсів та фестивалів.Школа пишається випускником Цуріним Михайлом, який закінчив ХДМУ ім. Б.Лятошинського, потім ХДАК, а нині досить успішно працює в дитячій музичній школі №12 ім. К.І.Шульженко.

Клас баяна та акордеона також має свою історію. Викладачі попередніх років: Лутохіна Діана Василівна (1954-1961), Щеголєв Анатолій Петрович (1967-1979), Мамонтова Зінаїда Федорівна (1971-1998), Гуторова Ірина Олександрівна (1995-2002). Найдовше, а саме 43 роки, викладала баян і акордеон Дейнеко Валентина Афанасіївна (1966-2011), яка виховала не одне покоління прекрасних музикантів.

У 2014 році в школі організований ансамбль баяністів-акордеоністів за участю учнів та викладачів, який бере участь у шкільних та позашкільних заходах.

Кращі учні: Компанченко А. та Стовба Д.

Серед її кращих вихованців Середа Анна та Майстренко Настя, які вже мають свої перемоги.

Зкожним роком цейукраїнськийінструменту нашійшколістає все більшпопулярним.

З 1 вересня 2016 р у нас відкрився клас балалайки. Молодий і завзятий викладач – Трикозюк Констянтин Сергійович - чудовий виконавець та ентузіаст.

Дорогі дітки, майбутні наші учні, наші сонечка і зірочки,- ласкаво просимо Вас до нашого дружнього колективу. Ми навчимо вас грати прекрасну музику, розуміти її глибину і красу. А також допоможемо стативсебічно розвиненими і гідними людьми.

Кол-во просмотров: 2266

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.