/Files/images/DSC_4777.JPG Миронко-Очерет Зинаида Викторовна - заведующая отделом, преподаватель по классу бандуры.

/Files/images/IMG_0332Lа.jpg

Тищенко Ирина Григорьевна - преподаватель по классу гитары.

/Files/images/DSC_4254.JPG

Емельяненко Лариса Леонидовна - преподаватель по классам гитары и домры.

/Files/images/DSC_4663.JPG

Верходуб Татьяна Петровна - преподаватель по классу баяна и аккордеона.

/Files/images/DSC_4276.JPG

Барышевская Алла Викторовна - преподаватель по классу цимбал.

/Files/images/QKzUfH7dpks.jpg

Бабенко Яна Владимировна - художественный руководитель и дирижер оркестра народных инструментов им.В.А.Комаренко, преподаватель по классам домры и гитары.

/Files/images/vCkyqmCWYIo.jpg

Трикозюк Константин Сергеевич - преподаватель по классу балалайки.

Відділнародних інструментіврозпочав роботу у 1924 році, паралельно з відкриттям школи. Перший директор та засновник відділу – Комаренко Володимир Андрійович – відкрив класи оркестру, гітари та гармоніки. На той час він вже був досвідченим керівником першого в Україні домрово-балалаєчного оркестру та знавцем викладання на народних інструментах.

У різні роки відділом завідували Володимир Комаренко, баяніст Іван Дмитрович Горошко, Володимир Іванович Боков (1959-2000), а з 2000 року викладач домри і гітари – Тищенко Ірина Григорівна. Протягом останніх десяти років відділом завідує Миронко-Очерет Зінаїда Вікторівна.

Сьогодні у нас працює дев’ять спеціалістів з незакінченою та повною вищою освітою. Діти навчаються грати на гітарі, домрі, бандурі, баяні, акордеоні та цимбалах. У 2016 році відкрито клас балалайки.

З початку існування відділ народних інструментів спрямовував роботу до благородної мети – відкривати дітям чисте джерело духовності свого народу, пробуджувати любов до народної, класичної, сучасної музики і пісні, а особливо - до колективного музичення. Саме спільна гра, де у кожного є своя партія, допомагає дітям відчути особисту значимість, розкрити у повній мірі свій талант та підкреслити індивідуальність.

На відділі працює шість творчих колективів: оркестр народних інструментів, ансамблі домристів гітаристів, бандуристів, баяністів-акордеоністів, а також різні змішані ансамблі малих форм.

Головне місце серед них посідає оркестр народних інструментів ім. Володимира Комаренка. В ньому грають кращі учні школи, випускники, майже всі викладачі народного та струнно-оркестрового відділів. Для виконання сольних партій запрошуються студенти та викладачі вищих навчальних закладів, а також артисти театрів. Художній керівник, диригент та ініціатор творчих ідей - Яна Володимирівна Бабенко,- прекрасний спеціаліст, глибока творча натура, обожнює дітей та закохана в музику.

За високі досягнення колектив неодноразово нагороджувався почесними грамотами і подяками районної, обласної та міської адміністрації, має безліч кубків, призів та дипломів.

У 2004 році на відділі народних інструментів вперше в історії школи було відкрито клас бандури. З того часу цей чудовий український народний струнно-щипковий інструмент викладає Миронко-Очерет Зінаїда Вікторівна. На сьогодні ми маємо найчисельніший клас у Харківській області.

Вже з першого класу всі учні із задоволенням грають в молодшому ансамблі «Веселі кобзарята» та старшому «Новоселівські дзвіночки»

Тут виховується вже друге покоління юних бандуристів. Колектив - постійний учасник міських і шкільних заходів, переможець конкурсів і фестивалів.

Найяскравіша зірочка класу – Дар`я Кривошапченко – переможниця безлічі конкурсів і фестивалів. Вона прославила нашу школу по всій країні, і навіть за її межами.

Зараз Дар`я – студентка Харківського музичного училища ім. Б.Лятошинського.

Гордість та надія класу сестрички Ткач Оля та Аня, Настя Первякова, Мар’яна Александрова та інші дітки.

Клас бандуристів - велика і дружна родина. Разом з батьками ми проводимо тематичнівечори, концерти, відвідуємоконцертикращихбандурнихколективів і солістів, здійснюємо поїздки на конкурси, виготовляємо костюми, сценічніреквізити тощо.

Історія классу домри розпочинається разом з історією школи. Спочатку домристів готували як артистів оркестру, а вже пізніше і як сольних виконавців.

Крім Володимира Комаренка в школі домру викладали: Володимир Тимофійович Коник (1964-1965рр.); Матвєєва Любов Йосипівна (1969-1974 рр.), яка донедавна працювала викладачем класу домри ХДАК; Тетяна Михайлівна Пивоварова (1982-1990рр.); Мельникова Любов Миколаївна – викладач-методист ХМУ ім. Б.Лятошинського; Тищенко Ірина Григорівна, нині заступник директора з навчально-виховної роботи нашої школи.

З 1994 року викладачем по класу домри і гітари працює талановитий педагог і прекрасна людина Ємельяненко Лариса Леонідівна.Закохана у дітей і свою справу, вона активно підвищує свій професійний рівень, постійно впроваджує нові форми роботи, багато виступає з учнями на конкурсах, фестивалях та концертах різних рівнів . З 2005 року успішно керує ансамблем домристів «Веселка» та іншими змішаними колективами.

Кращі учні класу: Шевченко А.,Дзюба Д., Харів І. -багаторазові переможці конкурсів та фестивалів.

Клас гітари також бере початок від дня заснування школи. Протягом багатьох років викладачами працювали: Аргунов Валентин Олександрович (1976-1996); Алейнікова Лідія Вікторівна (1993-2002); Кривенко АмаліяВолодимирівна (1992-1993,), нині доцент кафедри теорії та мистецької освіти ХНПУ ім. Г.Сковороди та інші.

Зараз провідним спеціалістом класу гітари є висококваліфікований викладач, інтелігентна та завжди елегантна Тищенко Ірина Григорівна.

Кращі учні класу: Мициков Кирило, Коваленко Сергій, Ростовська Таня, Губарєв Євген, які неодноразово ставали лауреатами і дипломантами багатьох конкурсів та фестивалів.Школа пишається випускником Цуріним Михайлом, який закінчив ХДМУ ім. Б.Лятошинського, потім ХДАК, а нині досить успішно працює в дитячій музичній школі №12 ім. К.І.Шульженко.

Клас електронної та акустичної гітари також викладає молодий і талановитий педагог Шніцар Андрій Михайлович.

Клас баяна та акордеона також має свою історію. Викладачі попередніх років: Лутохіна Діана Василівна (1954-1961), Щеголєв Анатолій Петрович (1967-1979), Мамонтова Зінаїда Федорівна (1971-1998), Гуторова Ірина Олександрівна (1995-2002). Найдовше, а саме 43 роки, викладала баян і акордеон Дейнеко Валентина Афанасіївна (1966-2011), яка виховала не одне покоління прекрасних музикантів.

Зараз в нашій школі працюють молоді викладачі: Верходуб Тетяна Петрівна (з 2008 року) та Мельниченко Максим Вікторович (з 2014р.). Вони намагаються підняти баянно-акордеонне виконавство на більш високий рівень. Адже сучасн іінструменти мають величезні технічні можливості та багату тембральну палітру. І ми віримо, що скоро у виконанні наших учнів зазвучать органні прелюдії Баха і сонати Моцарта, обробки народних мелодій і сучасні джазові композиції.

У 2014 році в школі організований ансамбль баяністів-акордеоністів за участю учнів та викладачів, який бере участь у шкільних та позашкільних заходах.

Кращі учні: Компанченко А. та Стовба Д.

У 2005 році до нас у школу прийшлапрацюватиБаришевська Алла Іванівна - молода талановита, випускницякласу цимбал ХМУ ім. Б.Лятошинськогозісвоїмстаренькимінструментом. Пізніше вона отрималавищуосвіту в ХНУМ ім. І.Котляревського.

Алла Іванівна обожнює своїх учнів, до роботи підходить творчо.

Серед її кращих вихованців Середа Анна та Майстренко Настя, які вже мають свої перемоги.

Завдяки наполегливості директора Сотникової Л.О., у школі з`явилися нові цимбали, які дадуть можливість досягати учням більш високих результатів.

Зкожним роком цейукраїнськийінструменту нашійшколістає все більшпопулярним.

З 1 вересня 2016 р у нас відкрився клас балалайки. Молодий і завзятий викладач – Трикозюк Констянтин Сергійович - чудовий виконавець та ентузіаст.

Дорогі дітки, майбутні наші учні, наші сонечка і зірочки,- ласкаво просимо Вас до нашого дружнього колективу. Ми навчимо вас грати прекрасну музику, розуміти її глибину і красу. А також допоможемо стативсебічно розвиненими і гідними людьми.

Кол-во просмотров: 1876

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.