На теперішній час КПСМНЗ „ДШМ №2 ім. П.І.Чайковського” – центр естетичного виховання районів Новожаново, Новоселівки та Шевченківського житлового масиву.

I. В КПСМНЗ „ДШМ №2 ім. П.І. Чайковського” є три відділення:

- музичне відділення:
- хорове відділення:
- відділення Музичне мистецтво естради,
на яких навчається 240 учнів. В межах цих відділень є класи фортепіано, синтезатора, скрипки, віолончелі, блокфлейти, кларнета, флейти, саксофона, мідних духових інструментів, ударних інструментів, гітари, електрогітари, домри, балалайки, баяна, акордеона, бандури, цимбал.

В школі функціонують 4 оркестри:

- народних інструментів,
- духових інструментів,
- джазовий оркестр.
- оркестр шумових інструментів.
Крім того учні музикують у таких вокальних та інструментальних колективах: 2 хори, молодший та старший, 2 вокальні та 8 інструментальних ансамблів.
Культурна – просвітницька діяльність КПСМНЗ „ДШМ №2 ім. П.І. Чайковського” триває на протязі усього навчального року.

Шкільні заходи

Традиційно, 1 вересня кожного року, школа зустрічає нових учнів святковим концертом „Здравствуй школа!” о 16 годині. Після концерту кожний учень отримує папку з буклетом школи, індивідуальним розкладом занять, пам'яткою з прізвищами адміністрації та необхідними контактами; проходить знайомство з викладачами групових дисциплін, та викладачем з фаху. У 2016 році це свято відбувалося на розі вулиць Москалівської та М.Бажана, та стало святом усього мікрорайону.
У перші два тижні навчального року у залі школи з метою набору нових учнів проводяться 3 лекції-концерти для середніх шкіл №№ 54, 130, 153 „У світі музичних інструментів” з показом фісгармонії, цитри, мандоліни з шкільного музейного куточку.
Вже 10 років викладач музично-теоретичних дисциплін Смекодуб С.М. проводить цикл „Тематичних концертів”. Тематика кожного року обговорюється у червні на педраді. Ці концерти дозволяють кожному учню взяти участь у концертній програмі, де саме його твір є частиною сценарію, захопленого оповідання ведучої про жанри, інструменти, музичні події.
Усталеною традицією є проведення напередодні свята 8 Березня Вечора сімейного музикування. Це концерт сімейних ансамблів-брати, сестри, мами і папи, що колись навчались музиці, бабусі і дідусі, що полюбляють співати – всі виходять на сімейну сцену під акомпанемент юних музикантів.
Майже кожного року проводяться театралізовані вечори музики за участю виконавських та теоретичного відділів. Найцікавіші:
-„18 сторіччя. Ностальгія за минулим”. Театралізований концерт у вечірніх сукнях за участю студенток хореографічного відділення Коледжу культури, відродження салонних ігор 18 сторіччя та виконанням музики на старовинній фісгармонії;
-„Вечір романсу”. У театралізованій формі ведучі та учасники концерту розповіли історію романсу від старовинного до сучасного.
-„Правила для музикантів”. Учасники концерту стали свідками гумористичної дискусії між Правилами для музикантів Р.Шумана та Правилами для музикантів у стилі Г.Остера. Всі учасники концерту отримали на пам’ять екземпляр Правил для музикантів Р.Шумана.

Напередодні Нового року діти та батьків отримують Різдвяний подарунок - концерт викладачів, який кожного року приймає нові форми:
- академконцерт навпаки;
- концерт - інтерв’ю,
- Нові мандри Гулівера з музикою В.Птушкіна.

Співпраця з іншими освітніми закладами, закладами культури та громадськими організаціями.
Школа підтримує тісні стосунками зі школами району №№ 54, 130, 153. У 2016-2017 навчальному році з СШ №153 школа працює за окремим проектом під назвою „Все преходяще – музыка вечна!». Багато років на підставі договорів про спільну діяльність школа співпрацює з СШ №127 та гімназією №65.
Школа постійно забезпечує музичне оформлення культурно-просвітницьких заходів бібліотек Жовтневого району: №1 ім. Некрасова, №7 ім. А.Барто, №19 ім. Грабовського, Центральна дитяча бібліотека ім.О.Матросова. Активну участь беруть наші викладачі у краєзнавчих читаннях, що відбуваються щочетверга у Центральній бібліотеці ім. Франка. Зі своїми дослідженнями неодноразово виступали викладачі Сотникова Л.О. Миронко –Очерет З.В., Дюміна Г.В., Винокуров А.Ю.
На постійній основі проводиться співпраця з Територіальним центром соціального обслуговування Жовтневого району.
Громадська організація „Діти війни” на районному та міському рівні постійно запрошує викладачів та учнів школи для музичного оформлення святкових подій.
Співпраця з Університетом повітряних сил ім.Кожедуба та Харківською гуманітарно-педагогічною академією. У 2015 році звітний концерт Оркестру народних інструментів ім. Комаренко проводився для курсантів у Клубі Університету повітряних сил. У тому ж році у цих ВУЗах, у Музеї „Музичні обереги Харківщини” та студентському науково-творчому клубі „Перехрестя” проводилась лекція-концерт „М.Чайкін-композитор та харків’янин”, і на травень 2017 р. заплановані лекції-концерти „Моцарт-музика трьох поколінь”.
Співпраця з Коледжем культури – сумісні концерти, практика студентів у школі, консультації вступаючих учнів.
На протязі багатьох років у залі школи проводяться концерти класичної музики учнів ХССМШ (викл. Вареніна, В.М.Свичкаренко), студентів ХМУ ім. Лятошинського (викл. Мельникова Л.М., Ковенєва О.Г., Тевелевич Г.Й., Шевчук І.О.), ХНПУ ім.. Г.С.Сковороди (викл. Мартем’янова А.В.), ХНУМ ім. Котляревського (викл. Попов Ю.К., Руденко Н.О.)
Участь викладача Сотникової Л.О. як лектора-музикознавця у Концерті кафедри народних інструментів ХНУМ ім. І.П.Котляревського у залі Обласної філармонії.

Заходи, спрямовані на вивчення історії школи, однієї з найстаріших шкіл міста.
1. Надання Оркестру народних інструментів, лауреата міжнародних фестивалів (керівник Бабенко Я.В.) ім’я видатного музиканта, першого директора школи В.А.Комаренка.
2. Відкриття виставки, присвяченої 125-річчю з дня народження В.А.Комаренка у бібліотеці ім. К.Станиславського, лекція та екскурсія по виставці для слухачів КПК.(2013р.)
3. Звітний концерт школи, присвячений 125-ти річчю з дня народження музиканта, засновника та першого директора школи Комаренко В.А. (2012р.)
4. Проведення обласної конференції сумісно з КЗ „Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості” „Сучасні принципи навчання й виховання дітей засобами народно-інструментального мистецтва” (до 125-річчя з дня народження В.А.Комаренка)
5. Організація та участь у концерті в залі Обласної філармонії трьох музичних колективів, заснованих В.А.Комаренко.
6. Виготовлення та відкриття меморіальної дошки В.А.Комаренку на будинку школи.
7. Проведення дослідницької роботи до 100-річчя випускника школи, відомого композитора Миколи Чайкіна. Проведено 5 лекцій - концертів на міському та обласному рівні „М.Чайкін - композитор та харків’янин”.

Заходи, спрямовані на шанування П.І.Чайковського, ім’я якого носить школа різноманітні, і проводяться, майже кожного року.
-Так, на протязі багатьох років у перші дні Мая проводився концерт у межах „Тематичних концертів” „Пам’яті Чайковського”.
-У 2009 році на звітному концерті школи була представлена театралізована вистава „Дитячий альбом” з виконанням ансамблями різних складів усіх 24 п’єс альбому.
-У 2013 році звітний концерт „Невідомий Чайковський” до 120- річчя з дня смерті познайомив слухачів з цікавими фактами з життя композитора з використанням відеоряду.
- У 2014 році виступ викладача Сотникової Л.О. на курсах підвищення кваліфікації викладачів музично-теоретичних дисциплін дитячих закладів естетичного виховання міста та області „ДШМ №2 ім. П.І.Чайковського. Історія та сучасність. (До 174-ої річниці з дня народження П.І.Чайковського).
-У 2015 році команда школи зайняла 1 місце з музично-літературною виставою на Обласному творчому змаганні з музичної літератури, присвяченому 175-річчю з дня народження П.І.Чайковського.
На районному рівні солісти, оркестри та ансамблі беруть участь у святах: День працівника культури, Новий рій, свято Масляної, День перемоги, День захисту дітей.

Перспективи розвитку школи, проблемні питання з пропозиціями щодо шляхів їх подолання.
1. За останні роки значно оновився педагогічний колектив фортепіанного та оркестрового відділів. Цей факт дає можливість перспективи росту педагогічної майстерності, але на даний момент ряд викладачів знаходяться на етапі становлення. Подальший розвиток рівня педагогічної майстерності на цих відділах в значній мірі залежать від якості методичної роботи на відділах та школи в цілому.
2. Ремонт концертної зали школи дає можливість поширити концертну діяльність школи в межах мікрорайону з використанням зовнішньої реклами та особистих зв’язків з викладачами середніх шкіл.
3. Планується поширити та налагодити більш тісні зв’язки з Коледжем культури, як територіально найближчим ВНЗ. Педагогічна практика студентів народного та духового відділів у школі буде сприяти професійному орієнтуванню учнів. Крім того плідним може бути обмін історично-краєзнавчими дослідженнями, що проводиться в наших закладах, розташованих в одному історичному районі міста.
Кол-во просмотров: 1955

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.